Potrzebna orteza na łydkę dla początkującego biegacza.

Marlenka

Użytkownik

#2015-01-12 10:06:46 
Hej, tak jak w temacie, jestem poczatkującą biegaczką i niestety jak to się mówi początki są najtrudniejsze. Niedawno skończyłam leczenie po urazie trójgłowego łydki i teraz ciałabym wrócić do biegania, naczytałam się, ze dobrze jest stosować stabilizator przez pewien czas na łydkę, stąd moje pytanko jaki i gdzie kupić? :)

mała_czarna

Użytkownik

#2017-09-13 22:37:29 
Oj współczuję kontuzji, naderwałam sobie kiedyś brzuchatego łydki, nie polecam nikomu. Orteza na łydkę w takim przypadku to fajna sprawa, bo odciąża mieśnie i więzadła dodatkowo je rozgrzewa co korzystnie wpływa na proces rekonwalescencji. Tylko musisz wybrać odpowiednią, z miekkiego i przewiewnego materiału (najlepiej bawełna) ze względów higieny oczywiście i komfortu biegania. Fają ortezę łydki widziałam na stronie https://www.ortomedyczny.pl/stabilizatory-ortezy-lydka-udo-staw-biodrowy-c-5_3.html, więc jeśli jeszcze szukasz to możesz się zapoznac z ofertą. No i przede wszysktim uważaj na kontuzje, chociaż im dalej w las tym więcej drzew!

Marlenka

Użytkownik

#2017-09-13 23:46:05 
Hehe, dzięki na pewno nie zrazi mnie jedna kontuzja ;)

turbo_aiur

Użytkownik

#2017-09-14 02:25:32 
Może nie do końca się wpiszę w temat o bieganiu, potrzebuję rad, bo na stronie https://www.ortomedyczny.pl/balkoniki-rehabilitacyjne-i-chodziki-c-7_12.html znalazłem ciekawą ofertę na chodziki inwalidzkie. Otóż moja mama ma częściowy paraliż nóg po udarze, rehabilitant mówił że powinna samodzielnie chodzić, fizycznie nie ma tu żadnych przeciwskazań, tylko musi chcieć i musi ćwiczyć. Czytałem, że chodziki inwalidzkie bardzo wspomagają leczenie osób z takimi urazami i pomagają w pełni odzyskać sprawność fizyczną. Chciałbym mamie kupić chodzik czterokołowy z hamulcami, żeby było jej łatwiej się obecnie poruszać i znów być samodzielna. Czy ktoś z was ma doświadczenia w tym zakresie z osobami starszymi?

ludwikaIX

Użytkownik

#2017-09-14 05:11:20 
Chodzik to bardzo fajna sprawa, przy nim wysiłek jest mniejszy niz przy poruszaniu się o własnych siłach, zwłasza dla osób schorowanych i starszych które mają jakieś problemy. Ja bym na twoim miejscu kupiła, choć czasem staruszkowie mają tyle dumy, że nie dopuszczają do siebie swoich ograniczeń…

turbo_aiur

Użytkownik

#2017-09-14 07:31:21 
hehe każdego z nas to czeka :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015