Jak ustala się cenę transferową?

ronaldoVII

Użytkownik

#2015-06-16 11:08:14 
Mam do rozpracowania raczej obcy mi temat cen transferowych. Wiem, że to w tym momencie dość ważna sprawa dla wielu firm, ale definicje w necie trochę nie zadowalają mnie mówiąc szczerze. Najlepsza byłaby jakaś usługa która by się tym zajmowała. Ktoś kojarzy jakąś firmę?

meski_typ

Użytkownik

#2016-12-13 10:00:57 
Według mojej wiedzy to zwykle cenę transferową określa się metodami podatkowymi. Nie chcę tu wchodzić w jakieś super głębokie szczegóły, ale takie rzeczy jak cena odsprzedaży względnie porównywalna cena niekontrolowana powinny coś wyjaśnić.

Yurcia

Użytkownik

#2016-12-13 11:09:44 
O ja, nie znam w ogóle tych terminów a miałam teoretycznie na studiach rachunkowość... To chyba są dość specyficzne zagadnienia.

bezzałogowy

Użytkownik

#2016-12-13 12:03:02 
Ja uważam, że nie ma sensu żebyś nad tym siedział sam bo nic nie zrobisz sensownego. Zamiast tego lepiej zajrzyj tu: http://www.tpmpoland.pl/ceny-transferowe/metody-ustalania. To jest naprawdę ogarnięta firma zajmujące się tymi rzeczami. Transfer Pricing Manager to obecnie jeden z lepszych programów na rynku.

sniper91

Użytkownik

#2016-12-13 12:25:44 
Też wydaje mi się, że kombinowanie samemu mija się z celem. Są zawodowcy i najlepiej niech się oni tym zajmują.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015